středa 11. listopadu 2015

Sněhové pusinky


Dlouho jsem váhala, zda se o tento recept podělit, pořád mi bliká v hlavě, že jak někdo uvidí dobu pečení osm hodin, bude si ťukat na hlavu a myslet si něco o plýtvání energií, nezodpovědnosti, ztrátě času atd. Jenže tyhle pusinky jsou opravdu výborné, během pečení krásně drží tvar a zůstanou sněhobílé, vydrží čerstvé neskutečně dlouho a v puse lehce křupnou a rozplynou se na jazyku. Peču je tak třikrát do roka, vždycky přes noc, takže žádná práce ani starost navíc (samozřejmě během té doby spím!), a pak skladuju v mrazáku nebo vzduchotěsné dóze. Chutnají dětem i dospělým, udělají parádu na oslavě či na svatbě, neobejdou se bez nich Vánoce a jsou výborné nadrcené ve šlehačkovém poháru nebo třeba v piškotové roládě.


Ingredience

(asi 100 kousků o průměru 1,5 cm - 3 plechy)

2 bílky
50 g cukru krystal
35 g cukru moučka
8 g kukuřičného škrobu
potravinářské gelové barvivo

Postup


V mixéru vyšleháme bílky s cukrem krystal, až sníh vytváří lesklé a tuhé špičky na metle. Můžeme přidat kapku barviva. Poté do něj stěrkou opatrně vmícháme cukr moučka prosátý se škrobem.

Sněhem naplníme cukrářský sáček s kulatou nebo ozdobnou špičkou a na plech vyložený pečícím papírem děláme malé pusinky, jednu těsně vedle druhé. Všechny plechy najednou pečeme nebo spíše sušíme v troubě předehřáté na 50 °C, s pootevřenými dvířky (zajistíme je vařečkou), asi 8 hodin. Pusinky zůstanou sněhobílé a křupavé. 

Tip: Každá trouba peče jinak, někde bude stačit péct na 100 °C hodinku, pak snížit teplotu na 50 °C a a další hodinu dosušit. Já mám vyzkoušeno, že dám pusinky péct pozdě večer a ráno vytáhnu sněhobílé pečivo.

Skladujeme ve vzduchotěsné dóze při pokojové teplotě nebo v mrazničce. Pokud máme doma vlhko a pusinky začnou lepit, stačí je nechat na vzduchu 1 den vyschnout.

Inspirace: www.labuznik.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat