sobota 21. ledna 2017

Žloutková bábovka

Vždycky když upeču plech sněhových pusinek, našlehám mísu bílkovo-máslového krému nebo se pokusím o pár makronek, vyvstane ona nerudovská otázka "kam s ním???". A kdyby jen s jedním. Vždycky mám těch žloutků alespoň pět nebo šest. Se zbylými bílky nikdy takový problém nem, ty se dají v pohodě zamrazit, ale co se žloutky? Občas uvařím vanilkový nebo čokoládový pudink, v létě přijde vhod smetanová zmrzlina, ale někdy se mi nechce stát u sporáku a raději bych s nimi něco jen rychle upekla. Teď už mám konečně recept i pro tyhle případy. Žloutková bábovka, kam padne celých šest žloutků. Je jemná a nadýchaná, krásně vláčná. Nemusí to ovšem být jen bábovka, upéct se dá v jakékoliv formě a třeba i prokrojit a promazat krémem jako dort.

Ingredience

6 žloutků
250 g cukru krystal
1 lžička vanilkového extraktu
120 ml oleje
300 ml podmáslí
300 g hladké mouky
2 vrchovaté lžičky kypřícího prášku
špetka soli

případně rozinky, čokoládové pecky (do těsta jsem jich přihodila plnou hrst)

Postup

V míse šleháme žloutky s cukrem, až zesvětlají a nabudou, trvá to minimálně 5 minut. Tenkým pramínkem postupně přilijeme vanilkový extrakt, olej a polovinu podmáslí, vždy důkladně zašleháme. Zvlášť si v misce smícháme mouku, kypřící prášek a sůl. Ke žloutkům přisypeme moučnou směs a krátce prošleháme. Nakonec přilijeme zbylé podmáslí a vymícháme hladké těsto. V tuto chvíli můžeme přidat i rozinky apod.

Troubu předehřejeme na 180 °C. Formu na bábovku vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou. Nalijeme do ní těsto a pečeme dozlatova, zhruba 40-50 minut. Doba pečení záleží na velikosti formy, pokud do středu bábovky zapíchneme špejli a vytáhneme ji suchou, bez drobečků, je upečeno. Během pečení můžeme bábovku přikrýt alobalem, aby se navrchu nepřipálila. Necháme ji ve formě úplně vychladnout, jinak se bude při krájení drobit.



Žádné komentáře:

Okomentovat