neděle 6. listopadu 2022

Dýňové cheesecake browniesPodzim se předvádí v plné parádě, ranní mrazíky střídá odpolední sluníčko a všude poletuje barevné listí... Čím jsem starší, tím víc mám tohle období ráda a jedním z důvodů jsou všechny ty barvy kolem. Takže si domů nosím červené a žluté listy, růžový vřes a oranžové dýně. Peču z dýňového pyré, ať tu zářivou barvu dostanu i na talíř. Peču hodně sladce, s čokoládou a skořicí, když už je venku náhodou sychravo a nevlídno. Třeba tyhle brownies s dýňovou cheesecake vrstvou, kde najdete úplně všechno, co jsem napsala výše. Zářivou oranžovou dýni, sladkou čokoládu a voňavou skořici, to všechno v jednom malém čtverečku. 

A aby to pečení byla ještě větší radost, umíchala jsem si těsto v kameninové míse Mason Cash. Už dlouho jsem si ji přála, protože krásně vypadá  a navíc mi připomíná dětství strávené u babičky. Nejen značku Mason Cash, ale i další stylové a praktické pomocníky do kuchyně najdete na www.denishenry.cz. (#spolupráce)


Ingredience

(forma 24x24 cm)

200 g másla
300 g kvalitní tmavé čokolády
150 g třtinového cukru
3 vejce
100 g hladké mouky
špetka soli

Cheesecake vrstva

100 g čerstvého smetanového sýru (cream cheese)
100 g dýňového pyré
1 vejce
40 g cukru
15 g hladké mouky
1 lžička mleté skořice

Postup

Ve větším rendlíku si na mírném plameni částečně rozehřejeme máslo, přidáme čokoládu a cukr a za stálého míchání necháme vše rozpustit na hladký krém. Odstavíme ze sporáku, přelijeme do mísy a necháme lehce zchladnout.

Do teplé směsi metličkou vmícháme vajíčko, přidáme prosátou mouku a špetku soli a opět důkladně promícháme, nejlépe stěrkou.

Na dýňovou cheesecake vrstvu si zvlášť v misce smícháme všechny suroviny na hladký krém.

Troubu předehřejeme na 170 °C. Obdélníkovou formu nebo zapékací misku vyložíme pečícím papírem, můžeme ji nejdříve lehce vymazat máslem, aby papír dobře přilnul. Nalijeme do ní asi 2/3 těsta a uhladíme ho stěrkou. Navrch nalijeme dýňový krém a lžící naneseme zbytek těsta (můžeme ho projet špejlí, aby se vytvořil mramorovaný vzor). Pečeme zhruba 40-45 minut.

Tip č. 2: Kratší doba pečení rovná se měkčí brownies, tady rozhodně není na škodu, když do středu zapíchnutou špejli vytáhnete lehce mazlavou. Naopak pozor, abyste brownies nepřepekli, byly by zbytečně suché.

Upečené brownies necháme vychladnout a nakrájíme na menší kostky.
Žádné komentáře:

Okomentovat